Een dag bij ZSN

De Harderhaven in de zomerweek heeft zo’n eigen ritme. Zodra je wakker gemaakt wordt, hoor je al de eerste klanken uit de boombox. De dag begint vroeg, maar dat betekent dat er veel tijd is voor gezelligheid en actie.

Om 07.30 uur gaat de dag echt van start. Nog een beetje slaperig schuif je aan voor het ontbijt. Daarna is het snel schakelen: Bootjes klaarmaken, trossen los en het water op voor de praktijkinstructie.

Rond koffietijd, de naam zegt het al, is er even tijd voor koffie. Een kort moment om bij te komen, verhalen te delen en weer door te gaan. Daarna ligt de focus weer op het water. Nieuwe oefeningen, nieuwe stappen, steeds een beetje beter worden.

Voor je het weet is het lunchtijd en keer je terug aan de steiger en is het tijd om te eten.

In de middag ga je weer het water op. Tussendoor is er nog een korte pauze, maar verder draait het weer om zeilen, leren en doen. Aan het eind van de middag ligt alles weer netjes aan de steiger en maak je het schip nachtklaar. Gelukkig is het dan happy hour, ofwel: een uurtje vrije tijd. Even bijkomen van al dat zeilen!

Na het avondeten is er ook even vrije tijd. Of je helpt met afwassen, dat hoort er ook bij. ‘s Avonds is er nog een blokje theorie-instructie. Niet droog of saai, maar juist handig om te snappen wat je op het water doet of hebt gedaan. En daarna? Dan gaat de bar open en is er tijd voor spel, ontspanning en gewoon samen zijn.